FAO’dan çocuklar için yeni eğitim materyali

FAO’dan çocuklar için yeni eğitim materyali

ABONE OL
24 Nisan 2021 13:32
FAO’dan çocuklar için yeni eğitim materyali
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Uluslararası Gıda İsrafı Koalisyonu (IFWC) güçlerini birleştirip dört farklı yaş grubundaki çocukları gıda israfının olumsuz etkileri hakkında eğitmek, günlük hayattaki alışkanlıklarını değiştirmek ve gıdanın değerini daha iyi anlamaları için “İyilik Yap: Gıdayı Koru!” eğitim serisini geliştirdi.

Gıdanı koru kampanyası kapsamında da kullanılacak eğitim setiyle FAO ve paydaşları, genç tüketicileri gıda israfını azaltmak için günlük hayatta yapabilecekleri, edinecekleri alışkanlıklar ve sonunda bu bilgileri arkadaşları, aileleri ve çevreleriyle paylaşmaları teşvik edilecek.

FAO, Sabri Ülker Vakfı ve Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle “İyilik Yap: Gıdayı Koru” eğitim materyalleri “Yemekte Denge Eğitim Projesi” kapsamında 20 ilde 6 milyonu aşkın öğrenci ve öğretmene ulaşacak. Bunun için vakıf, 5 ile 13 yaş arasındaki eğitim materyallerinin çevirilerini yapacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.