HDP’nin PKK’dan Farkı Yok Yüzlerce HDP’liye Siyaset Yasağı

HDP’nin PKK’dan Farkı Yok Yüzlerce HDP’liye Siyaset Yasağı

ABONE OL
18 Mart 2021 12:26
HDP’nin PKK’dan Farkı Yok Yüzlerce HDP’liye Siyaset Yasağı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşte HDP iddianamesinin detayları… Yüzlerce kişiye siyaset yasağı talebi: Demirtaş ve Yüksekdağ da var…

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın HDP’ye açılan kapatma davasındaki iddianamesinde, HDP’nin devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi. İddianamede aralarında Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan’ın da olduğu bazı isimlere siyaset yasağı, HDP’nin ödenecek hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılması istendi.
İddianamede, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, toplumun huzur ve güveni için HDP’nin temelli kapatılmasının hukuksal zorunluluk olduğu kaydedildi. İddianamede, PKK/KCK silahlı terör örgütüne eleman temin etmekte HDP’nin aktif rol oynadığı belirtildi. İddianamede, HDP’nin ödenecek hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılması istendi.

SİYASİ YASAK İSTENEN İSİMLER

İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

PKK İLE HDP ARASINDA FARK YOK

“Aslında HDP ile PKK/KCK arasında bir fark yoktur. HDP silahlı terör örgütü PKK/KCK’nın siyasi görünümlü bir uzantısıdır.
Davalı parti hiçbir milli meselede Türkiye’nin yanında yer almamış, karşısında kim varsa onların safında yer almayı tercih etmiştir.
HDP kongreleri örgütün propagandasının yapıldığı, teröristlere saygı duruşunda bulunulduğu ‘PKK kongreleri’ şeklinde cereyan etmiştir.
HDP, terör örgütü PKK/KCK’yı açıkça desteklemekten öteye geçerek onun bir organı gibi faaliyette bulunmuştur.
Seçimlere terör örgütünün dikte ettiği adaylarla girdi.
HDP, PKK’ya ‘terör örgütü’, PKK’lılara ‘terörist’ diyemedi.
HDP, TSK’nın operasyonlarını işgal girişimi gibi gösterdi.
Türkiye’nin bütünlüğü için HDP’nin kapatılması zorunluluk.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.