MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

ABONE OL
5 Nisan 2021 16:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

04 Nisan 2021 tarihinden gerçekleştirilen MSÜ sınavlarının ardından dikkatler tercih takvimine yöneldi. Peki 2021 MSÜ tercih tarihi ne zaman? İşte MSÜ tercihlerinin ayrıntıları...

MSÜ tercihleri, Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim görerek subay ve astsubay olmak isteyen kişilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. 4 Nisan Pazar günü sınava giren öğrencilerin, sınav sonrasında gündeminde yer almaya başlayan MSÜ tercihleri, geçtiğimiz yıl MSÜ personel temin adresinden gerçekleştirilmişti. Peki, bu yıl MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, MSÜ tercihleri hakkında bütün ayrıntılar…

MSÜ sınavı, geçtiğimiz yıl ÖSYM Başkanlığınca 14 Haziran 2020 tarihinde yapılmıştı. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2020-MSÜ) katılan adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, 01 -26 Haziran 2020 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapmıştı. Bu bilgiler dahilinde 2021 MSÜ tercihlerinin Nisan ayının sonuna kadar yapılabilecek.

Belirtilen süre içerisinde tercihini yapmayan adaylar, 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacak.

MSÜ puan hesaplaması nasıl yapılır?

MSÜ sınavı puan hesaplama değerlendirme tablosuMSÜ 2021 yılında 4 Nisan’da yapılıyor. Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını beklemeye başladılar. Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçları 2021 yılında 29 Nisan’da açıklanacak. Adaylar sonuçlar açıklanmadıktan sonra tahmini puanlarını hesaplamak istiyorlar. Peki, MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz içerisinde yer alan bilgiler

MSÜ puan hesaplama bilgileri yoğun ilgi görüyor. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 4 Nisan Pazar günü 10:15’te başladı. Sınava giren adaylar heyecanla MSÜ sınav sonuçlarını beklemeye başladılar. Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacak.

Adaylar, soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kâğıtlarına işaretleyecekler, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Cevaplar, her alt test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır. Adayların, alt testlerin her biri için birer standart puanı hesaplanacaktır. Standart puanların hesaplanmasında şu yol izlenecektir:

Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.