MTÜ ve BÜGEM arasında ‘tarımsal alanda’ iş birliği

MTÜ ve BÜGEM arasında ‘tarımsal alanda’ iş birliği

ABONE OL
13 Nisan 2021 15:52
MTÜ ve BÜGEM arasında ‘tarımsal alanda’ iş birliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü (BÜGEM) arasında tarımsal üretimin ve verimliliğin artırılması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü (BÜGEM) arasında tarımsal üretimin ve verimliliğin artırılması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

MTÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve BÜGEM Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir’in katılımıyla protokol imzalandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karabulut, kamu kaynaklarının etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün sahip olduğu laboratuvarlar, araziler, makine ve teçhizatlar ile Ar-Ge merkezlerini ortak kullanmayı amaçladıklarını belirtti.

Protokol kapsamında üniversite öğrencilerinin mesleki tecrübe kazanması için Bakanlığa bağlı kurumlarda staj yapabileceğini aktaran Karabulut, “Mesleki Eğitim Kanunu ile Bakanlıkça belirlenen kriterler ve bütçe imkanları çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığına toplam personel sayısının en az yüzde 5’i oranında MTÜ öğrencilerinin stajyer olarak kabul edilmesi yönünde önemli bir adım atılmış oldu. Bu sayede, MTÜ Ziraat Fakültesi öğrencileri üniversitede aldıkları teorik ve uygulamalı eğitimlerini mesleki tecrübelerle geliştirecek ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacaklar.” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.