Nüfus Müdürlükleri sınav günleri açık olacak

Nüfus Müdürlükleri sınav günleri açık olacak

ABONE OL
9 Nisan 2021 09:27
Nüfus Müdürlükleri sınav günleri açık olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2021-DİB-MBSTS ve 2020-KPSS DHBT sınavları için Nüfus Müdürlükleri sınav günleri açık tutulacak.

 İI/İlçe Nüfus Müdürlükleri 10 Nisan’da uygulanacak 2021 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2021-DİB-MBSTS) ve 11 Nisan’da uygulanacak 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavına (2020-KPSS DHBT) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kadını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak. Merkezlerdeki  Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 10 Nisan Cumartesi günü 11.00 ile 14.30 saatleri arasında ve 11 Nisan Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek.

Sınav günü, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle birlikte ilgili sınavın başvuru bilgilerine https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu geçici kimlik belgesi’ düzenlenecek. Adaylar, geçici kimlik belgeleriyle sınava girebileceklerdir. Geçici kimlik Belgesi dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.