Üniversite kurulan girişim, 2,5 milyon dolar yatırım aldı

Üniversite kurulan girişim, 2,5 milyon dolar yatırım aldı

ABONE OL
14 Nisan 2021 15:23
Üniversite kurulan girişim, 2,5 milyon dolar yatırım aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Aslı Zuluğ’un kurucusu olduğu ve sağlıklı beslenme alanındaki ürünleriyle tanınan Guru Sağlıklı Gıda, ilk yatırım turunda 2,5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Aslı Zuluğ’un kurucusu olduğu ve sağlıklı beslenme alanındaki ürünleriyle tanınan Guru Sağlıklı Gıda, ilk yatırım turunda 2,5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

Özyeğin Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası desteği ile kurulan şirket, Türkiye’nin “ilk doğal kolajen ve protein cipsi” PACHA markasının da üreticisi oldu.

“Bilimin ışığında sağlıklı gıda” vizyonuyla kurulan Guru Sağlıklı Gıda, patentli ürünleriyle geçmiş ile gelecek, lokal ile global arasında bir gıda ve kültür köprüsü kuruyor. Girişim, TÜBİTAK ve Royal Academy tarafından da destekleniyor.

Guru Sağlıklı Gıda’nın ilk yatırımcıları Galata Business Angels’dan Umur Özal, Arya Kadın Yatırım Platformu’ndan Işılay Ilgın Ceylanlı ve Rıza Kadılar ile bireysel melek yatırımcılar Bedia Erden, Mehmet Uslu, Murat Tortopoğlu ve Mustafa Ülker oldu.

“Bu yatırım ile büyümemizde hızlanacağımız bir döneme giriyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi ve Guru Sağlıklı Gıda Kurucusu Dr. Aslı Zuluğ, bu yatırım ile büyümede hızlanacakları bir döneme girdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Sağlık veren gıdaların aynı zamanda lezzetli de olabileceğini savunan bir şirket olarak, yeni ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturmak için gün sayıyoruz. Bu yolculukta başından itibaren yanımızda olan Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Girişim Fabrikası’na ve tabii ki üniversitenin girişim yolculuğu vizyonu ile Sayın Hüsnü Özyeğin’e teşekkürü borç biliriz.”

Verilen bilgiye göre, Guru Sağlıklı Gıda, yatırım turunun tamamlanmasının ardından ilkbaharı yeni ürünlerle karşılamaya hazırlanıyor. Odağında kolajen olan ürünlerin yanı sıra vegan ürün grubunda da çalışmalar yapan Guru, tüketicilere sağlıklı ve lezzetli yeni fonksiyonel gıdalar sunacak.

“Sağlık veren, lezzetli ve temiz içerikli, inovatif fonksiyonel gıdalar üretmek” vizyonuna sıkı sıkıya tutunan Guru Sağlıklı Gıda’nın 2021-2022 dönemi için yol haritasında başta ABD olmak üzere yurt dışı pazarlara açılma ve bu amaçla üretim kapasitesinin artırılması ile yeni ürünlerin geliştirilmesi yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.