VAN GÖLÜ’NDEKİ ATIL TEKNE EĞİTİME HİBE EDİLDİ

VAN GÖLÜ’NDEKİ ATIL TEKNE EĞİTİME HİBE EDİLDİ

ABONE OL
11 Nisan 2021 19:13
VAN GÖLÜ’NDEKİ ATIL TEKNE EĞİTİME HİBE EDİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Van Gölü’ndeki 25 ton ağırlığındaki atıl tekne eğitime hibe edildi. Denizcilik bölümündeki öğrenciler tekne üzerinde uygulamalı eğitim görecekler.

Van Gölü Feribot İşletmesi Müdürlüğü iskelesinde atıl durumda olan 25 ton ağırlığındaki tekne, Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Denizcilik Alanı Bölümü öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri için okul bahçesine taşındı.

Tatvan Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Alanı Bölümü öğretmenlerinin talebi ve okul idaresinin girişimleriyle, yapılan görüşmeler neticesinde Van Gölü Feribot İşletmesi Müdürlüğü iskelesinde atıl durumda olan tekne Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hibe edildi.

Kale mahallesindeki Tatvan İskelesi’nden vinç yardımıyla alınan 15 metre uzunluğundaki ve 4 metre genişliğindeki tekne, tıra yüklendi. Teknenin karayolunda güvenli bir şekilde taşınması için polis trafik ekipleri yol güvenliğini alırken, elektrik kurumu personelleri de elektrik direkleri ve tellerin altından güvenli şekilde geçişi sağladı. Saray Mahallesi’ndeki okulun bahçesinde vinçler yardımıyla tırdan indirilen tekne iş makineleri tarafından hazırlanan toprak alana yerleştirildi.

HEYECANI ARTIRACAK

Tatvan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Akhan ile birlikte çalışmaları yerinde takip eden Tatvan Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fırat Kıranşal, öğrencilerin pratiklerin okul bahçesindeki gemi üzerinde yaparak eğitimlerini sürdüreceklerini söyledi.

Açıklamasında, “Bu tekne hem görsel açıdan buraya güzellik kattı, hem de öğrencilerimizin derse olan heyecanının arttıracaktır” diyen Müdür Kıranşal, katkılarından ötürü Ulaştırma Bakanlığı’na, Van Gölü Feribot İşletmesi Müdürlüğü’ne, İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Teknenin öncelikle temizlenerek tamamen paslardan arındırılacağı, tamir ve kaynak işlemlerinin ardından, yeniden boyatılarak öğrencilerin uygulamalı denizcilik derslerinde kullanılacağı belirtildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.