Yerli aşı için gönüllü aranıyor

Yerli aşı için gönüllü aranıyor

ABONE OL
13 Nisan 2021 09:39
Yerli aşı için gönüllü aranıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye, yerli Kovid-19 aşısında Faz-3 çalışmalarına hazırlanıyor. Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde 250 gönüllü üzerindeki Faz-2 çalışmalarında, ikinci doz uygulaması tamamlandı.

Türkiye, yerli Kovid-19 aşısında Faz-3 çalışmalarına hazırlanıyor. Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde 250 gönüllü üzerindeki Faz-2 çalışmalarında, ikinci doz uygulaması tamamlandı. Ay sonunda Faz-3 aşamasına geçilecek. Sağlık Bakanlığı, Ankara Şehir Hastanesi’nde Faz-3 çalışmalarını yürütecek bir birim oluşturdu. Klinik Araştırma Merkezi de çalışmalara gönüllülere çağrı yaparak başladı. Hastanenin web sayfasında “Yerli ve milli aşı çalışmalarımızda gönüllü olmak ister misiniz?” duyurusu yapıldı.

Gönüllü olacaklarda “18-60 yaş aralığında olup bilinen herhangi bir hastalığı bulunmama”, “Kovid-19 geçirmemiş olma”, “Kovid-19 aşısı yapılmamış olma” özellikleri aranıyor. ERUCOV-VAC adı verilen aşının ekimde üretim, kasımda ise acil kullanım onayının alınması öngörülüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.